1. Responsabilitatile postului
- Gestioneaza procesul de livrare a echipamentelor hardware Tom Touch, la client.
- Dezvolta relatii de colaborare cu clientii, manifestand de fiecare data o atitudine profesionista.
- Realizeaza activitati de retelistica/cablare intern si la sediul clientului.
- Verifica buna functionare a echipamentelor de care este responsabil si noteaza starea produsului in fisa de verificare.
- Configureaza echipamentele conform specificatiilor tehnice primite de la client
- Identifica necesarul de echipamente/ produse si asigura livrararea acestora la sediul clientului, respectand agenda intalnirilor conform cerintelor si intervalelor orare stabilite.
- Instaleaza aparatura la sediul clientului si se asigura ca aceasta se afla in stare de functionare.
- Asigura mentenanta post livrare/ implementare a produselor hardware, in conformitate cu procedurile interne.
- Stabilirea si mentinerea unor relatii bune cu clientii
- Efectueaza demonstratii de functionare ale produselor si serviciilor oferite de catre companie.
- In cadrul etapei de livrare, gestioneaza documentatia de predare-primire ( procese verbale) si mentine evidenta documentelor.
- Colaboreaza cu departamenele software si productie hardware pentru asigurarea livrarii proiectelor in cele mai bune conditii.

2. Cerintele postului

- Studii superioare sau medii.
- Cunoasterea pachetului MS Office, navigare Internet, operare Microsoft Outlook.
- Cunostinte hardware la nivel avansat
- Cunoasterea pietei de produse si servicii aferente domeniului IT.
- Cunostinte tehnice.
- Permis de conducere: categoria B

3. Abilitati

- Abilitati de comunicare verbala si scrisa.
- Aptitudini de colegialitate si de lucru in echipa.
- Atitudine orientata catre client.
- Capacitate de solutionare a problemelor, atitudine proactiva
- Abilitati organizatorice, spirit de observatie.
- Disciplina, seriozitate, profesionalism
- Spirit analitic
- Initiativa
- Autocontrol

4. Oferta

- Proiecte inovative, variate, interesante si competitive;
- Aprecierea si recunoasterea efortului si a meritelor;
- Mediu de lucru competitiv, placut, dinamic si stimulant;
- Pachet salarial competitiv (bazat pe competente si rezultate)
- Team-building anual.