Descriere post:

- Asigura suportul tehnic si documentatia aferenta, necesare evolutiei sistemului informatic in toate fazele parcurse;
- Analizeaza, identifica si propune solutii spre aprobare catre Project Manager, organizeaza si coordoneaza activitatea departamentului IT;
- Supervizeaza mentenanta hardware si software a platformelor aflate in exploatare prin actiuni proprii:
Tehnologii Microsoft:
- Instalare/configurare/administrare sisteme Windows Server, Windows (workstation);
- Instalare/configurare/administrare SQL server 2003, 2008;
- Instalarea si configurarea produselor SPS 2003, MOSS 2007, Sharepoint 2010;
- Diagnostic retelistica;
Linux:
- Ubuntu (Bind, Dhcp, VPN, iptables etc.) si Fedora
- Intocmeste analize periodice privind parametrii de functionare a sistemelor si adopta solutii de imbunatatire;

Cerinte:

Experienta relevanta in:
- Instalare/configurare produse SPS 2003, MOSS 2007, Sharepoint 2010,Diagnostic retelistica,
- Linux: Ubuntu (Bind, Dhcp, VPN, iptables etc.) si Fedora nivel mediu;
- Cunostinte de limba engleza, nivel mediu;
- Capacitate de analiza si evaluare a informatiilor; planificare personala;
- Capacitatea de anticipare si solutionare a problemelor.

Oferta:

- Proiecte variate, interesante si competitive;
- Aprecierea si recunoasterea efortului si a meritelor;
- Mediu de lucru competitiv, placut, dinamic si stimulant;
- Pachet salarial competitiv (bazat pe competente si rezultate)
- Team-building anual.